6 põhjust, miks vähemalt korra elus Bali saart külastada

Bali saarest on saanud turistide meelispaik, ainuüksi fakt, et saare ainuke Ngurah Rai lennujaam võtab päevas vastu ca 60 000 turisti, räägib iseenda eest. See võib esialgu tunduda ehmatavana, kuid reaalsus on see, et Bali on saar, mis tõmbab inimesi ikka ja jälle tagasi. Ma olen aastate jooksul kohanud vaieldamatult rohkem neid inimesi, kelle jaoks on Balil olla juba mitmes kord, kui neid, kes külastavad Jumalate saart esimest korda. Balis on tõepoolest midagi, mis ei jäta mitte kedagi ükskõikseks ega tundetuks. 

Balile tulemiseks on vähemalt 100 põhjust, kuid kirjutan üles, minu hinnangul 6 peamist põhjust, miks just iga eestlane võiks samuti vähemalt korra Bali saart külastada.

1) Spirituaalne Meka

Olles elanud üle poole aasta Eestis, on minu üllatus suur, kui suur hulk eestlasi on hakanud tegelema oma spirituaalse poolega ning süüvivad ka veidi sügavamale, kui ainult “elame ja näeme, kuniks elu”. Vaatamata sellele, et Eestis on kindlast palju häid tegijad spirituaalsel maastikul, on Bali spirituaalsuse meka. Kas teadiste, et nt kuni 80ndateni ei olnud Bali saarel isegi ühtegi arsti, vaid tegutsesid vaid ravitsejad? Balit, eriti Ubudit on peetud ka tarkade poolt energeetiliselt väga eriliseks kohaks  kogu maailmas, seega tasub Balit avastada ja kogeda seda kõike oma nahal. Olles elanud saarel enam kui kaks aastat, olen näinud imelisi ja uskumatuid muutusi ja võnkeid nii enda, kui ka teiste inimeste peal.  

2) Imelised inimesed

Kuigi suures koguses turiste on muutnud mõneti ka kohalike lahkust, kes pidevalt puutuvad kokku ülbitsevate külalistega, on Bali inimeses siiski midagi erakordselt siirast ja alandlikku, mida on raske leida mujal maailmas. Bali inimene ei kurjusta mitte kunagi Sinuga, ta ei ropenda ega anna Sulle kurja pilku. Bali inimeses on väga palju headust ja tänulikkust, isegi siis, kui olukord on pingeline. 

3) Kirev ja omanäoline loodus

Bali eripiirkonnad näivad kui eri riigid. Ubudi lähistel on võimsad vihmametsad ja aktiivne vulkaan, mille otsas on võimalik päikeseloojangut vaadata. All lõunas tervitavad imelised rannad, mille olemasolust paljud inimesed veel ei teagi. Lähedal asuvatel saartel on nii palju avastada, olgu selleks mootorsõidukite vabad, hobutaksodega kaetud Gili saared või imeline Lombok, mida peetakse Bali vennaks, kuid mis on Balist totaalselt erinev nii looduse kui kultuuri poolest. Samas võib Balil leida kohti, mis on täis prügi ja plastikut, mis on hea karastus ning paneb mõtlema ka veidi oma tarbimisharjumuste üle nii saarel kui tavaelus.


4) Kaunid hotellid ja villad

Bali on tuntud oma eriliste ja erinäoliste villade ja hotellide poolest. Samuti on Balil väga palju infinity basseini, kust avaneb vaade otse ookeanile või vihmametsale.5) Toit ja hea kohvi

Indoneesia toit on lihtne, aga see eest väga maitsev. Lisaks kohalikule toidule on Bali tuntud oma ägedate kohvikute ja restoranide polest kus on lihtne leida nii mehiseid portse kui tervislikke palasid. Just tervislikud kohvikud, mida on lihtne leida ja põnev avastada, on üks oluline põhjus, miks ma Balist nii sõltuvuses olen. Mis peamine - hinnad on taskukohased.6) Massaaž

Bali naistele on masseerimissoskus sisse kodeeritud emapiimaga. Ja see on endiselt soodne, alates 7€ tund. Käi kasvõi iga päev ennast mudimas ja joo peale üks tervislik värske kookosvesi ning kingi endale parim aeg akude laadimiseks!
Eelmine
Minu bali mälestused
Järgmine
Kuidas valida endale sobiv jooga retriit?

Lisa kommentaar

Email again: