Joogasõprade teejuht Ubudis


Ei ole saladus, et kõik joogasõbrad leiavad ühel hetkel tee Balile ja eeskätt Ubudisse! See on igati loogiline reisi sihtkoht, sest Ubud on tuntud oma tugevate energiate, ilusate jooga stuudiote, imeliste taimetoidu restoranide, ravitsejate ja riisipõldude poolest. Ubudis on mõnus rahulik hing, ning pidutsejatel siia asja pole, sest enamik linnast suikub unne juba kella 10 paiku õhtul.

Kuigi Ubudi kesklinn on täis turiste ning liikluses võib kuluda liiga palju aega, on Ubudi ümbrus endiselt mõnusalt karge ja ürgne. Ubud on nii mitmetahuline koht, kus kohtab väga erilisi inimesi, kus maitsemeeled löövad lõkkele, jooga paitab keha ja meelt ning kogu linna olemus neelab justkui muremõtted endasse ning tekib selline sõnulseletamatu rahu enda sees!

Ubud on kindlasti ka artikli autori üks lemmikumaid kohti nii Balil kui kogu maailmas, kuhu on ikka ja hea tagasi minna ka siis, kui alaline elukoht asub Balil!

Käesolev artikkel on mini-juhend sellest, kuidas Ubudis toimetada ja millise eelarvega umbes arvestada.


MAJUTUS

Ubudis on võimalik leida majutust alates 10 eurost kuni luksushotellideni välja. Seega sobib Ubud tõepoolest kõigile - alates seljakoti ränduritest, kuni toretsuse nautlejateni. Näiteks asub Ubudi keskel, tuntud Hanomani tänava paralleel tänavas  Sandat Bali, mis oma lihtsuses ja olemuses on väga mõnus koht, kus peatuda. Sobib eeskätt neile, kes soovivad jala käia ja rolleri peale väga ei kipu. 


Mathis Retreat on mõeldud neile, kelle eelarve võimaldab veidi luksuslikumat olemist ning kes armastavad väikesi butiikhotelle. Igas toas on vann ja ilus riisipõllu vaatega bassein paitab keha ja rahustab meelt.

Parimad kohad leiab ikka booking.com ja airbnb.com kaudu, ning alati tasub teiste kommentaarid üle lugeda, et selle põhjal leida just endale sobiv pesa! Kel soov Balile jääda kuuks või kauemaks, on finantsiliselt kindlasti soodsam broneerida üks koht üheks kuuks või enam. 

Teisalt on mõnus kogemus ka elamine villas. Bali on täis imelisi villasid erineva hinnaklassiga, ning seal elamine on omaette osa meeldivast puhkusest! 

JOOGA

Teadupärast on Ubud joogamaailma kese ja Ubudis leidub mitmeid imelisi jooga stuudioid, mida külastavad ka kõige jooga kaugemad inimesed, rääkimata nendest, kes ennast sinna ajutiselt sisse kirjutavad, et kogeda iidset praktikat läbi parimate õpetajate.

Joogastuudiod, mis väärivad kindlasti külastamist:

Yogabarn ilmselt maailma üks tuntuim jooga stuudio, mis asub täpselt Ubudi südames, kuid on õnnistatud vaikuse ja rahuga. Vaatamata sellele, et Yogabarn on aastatega korduvalt laienenud, on seal endiselt mõnus vibe, mille sees kümmelda. Tunnid algavad varahommikul ja lõppevad alles õhtul, seega leiab igaüks endale meelepärase stiili ja õpetaja, kellega oma keha-meele praktikaid täiustada.


Radiantly Alive - on samuti tuntud stuudio, kuid palju modernsemas võtmes kui Yogabarn. Äsja avas RA ka uhiuue kohviku, kus on targalt ära kasutatud isegi vanad joogamatid ning kus saab väga mõistliku hinna eest kõhu korralikult ja tervislikult täis pärast virgutavat joogatundi.

Ubud Yoga Center tõenäoliselt üks kõige moodsamaid jooga stuudioid Ubudis, mis väljastpoolt meenutab ehk mõnd nõukogude aegset hoonetki. Sees aga hõljub imeline avarus ja loodushääled on aeg-ajalt kõrvulukustavad, mis teeb joogatunni veelgi erilisemaks.

Aga alati tasub uudistada ja anda oma panus ka vähem tuntud tegijatele nagu nt Intuitive Flow,  Taksu ja Ubud Yoga House.

MIDA UBUDIS TEHA?

Lisaks joogatamisele on Ubudis küllaga tegevusi nii meestele, naistele, paaridele, lastele, üksikreisjatele jne. Üldiselt ei tohiks kellelgi Ubudis igav hakata!

Ekstaatiline tants  - Yogabarn korraldab kaks korda nädalas ekstaatilise tantsu õhtuid, kuhu tuleb juba aegsasti, ca 3 tundi varem kohale minna, et endale koht kindlustada. Tegu on vabameelste inimeste alkoholivaba tantsuõhtuga, kus lisaks heale muusikale on suur tõenäosus kohata väga värvikaid inimesi. Muusika vabastab ja tants kirgastab - ilus sümbioos turgutamaks oma vaimu ja keha.

Massaaž  - massaaž peaks olema iga inimese puhkuse osa, sest esiteks on massaaž Balil taskukohane ka väikese eelarvega inimesele, lisaks on Bali inimeste massaažioskused reeglina kulda väärt, sest neid teadmisi kantakse edasi põlvest-põlve ning juba väikesed tüdrukud teavad, kuidas inimesi masseerida. Tänaval algavad massaaži hinnad 5€.

Bali ravitsejad - kui on tunne, et hing või keha vajab ravi, siis on mõistlik leida endale mõni kohalik ravitseja, kelle jutule minna. Bali saarel ei olnud kuni 80ndateni mitte ühtegi arsti ning kogu ravimine oli ravitsejate töö ja kohustus, seega on ravitsemine olnud Bali kultuuris väga pikka aega.

Dragonfly küla - mine külasta riisipõldude keskel olevat müstikat, kus on võimalus minna sauna, kümmelda basseinis tähistaeva all ja jutustada inimestega lõkke ääres, kes on sinna kogunenud üle maailma.

Vulkaan Batur - roni üles vulkaani otsa, et nautida Bali imelist päikeseloojangut. Ilusa ilma korral on tipust võimalik näha isegi naabersaare vulkaani Mount Rinjanit, Gili saari ja Bali saare teist aktiivset vulkaani, Agungi.

MAITSEMEELELE

Bali ja Ubud on mõistagi tuntud oma imeliste toitude poolest, olgu selleks kohalik Indoneesia köök või läänelikud tervisekohvikud ja -restoranid. Avastamist leidub siin kõigile!

See nimekiri on tegelikult põhjatu, sest imelisi kohti leidub palju, aga toon välja mõned oma erilised lemmikud:

Moksa  - taimetoidu restoran, kus lisaks maailma parima juustukoogile saab ka külastada orgaanilist turgu, kus pakutakse alati head ja paremat.

Zest - üks mõnusa olemisega koht, kus lisaks olemisele serveeritakse klientidele maailma tasemel toitu!

Revive - üks äge väike kohvik, kus tihti juhtub nii, et külastajad hakkavad kitarrisaatel laulma või keegi praktiseerib kuskil joogat või mediteerib niisama. Revive'i sisse astudes on Sul alati tunne nagu oleks heale sõbrale külla tulnud.

Kafe - Ubudi üks vanemaid, kuid siiani väärikas ja hea tervisekohvik keset Hanomani, kuhu tulevad ikka ja jälle einestama need, kes Ubudis juba kauem kui 10 või 20 aastat elanud. Hea võimalus kohtuda vanade olijatega, kelle lood ja mälestused on alati silmiavardavad ja põnevad.

Dayu's Warung - Hanomani kõrvaltänavas asub üks väike kohalik söögikoht, kus saab väikese raha eest korraliku ja tervisliku suutäie. Nende tehtud mahlad ja curry viivad keele alla!

Clear Cafe  - sellesse kohvikusse sisenemine on ainuüksi sündmus, tekitades hetkeks tunde nagu oleksid sattunud kääbikute maale. Koht ise on imeilus ja toit täielik kosmos!

MIS VEEL?

Kui Sul on tunne, et tahaksid Ubudist kaasa haarata eluaegse mälestuse tattoo näol, siis minu soovitus on minna Karma House'i, kus on kohal parimad ja professionaalsemad tattoo meistrid. Ilus meistriteos nahal on kingitus ja mälestus kogu eluks!

Ubudis on mõnus ringi jalutada, aga kui julgust on tasub kindlasti rentida roller, millega on mõnus ringi kulgeda, ja avastada Ubudit ka veidi väljastpoolt.

Hindadega tasub kaubelda turul ja transpordi osas. Kauplustuses, kus hinnad on peale märgitud, hindadega kaubelda ei saa!

Kel soov oma spirituaalne kogemus festivali näol kogeda, siis igal aastal märtsikuus toimub Ubudis kuulus Bali Spirit Festival. 

Kui sellest infost jääb väheks, ning Sa sooviksid teada rohkem nii Bali, Ubudi, majutusvõimaluste, tegevuste ja kõige muu kohta, siis võta meiega ühendust ning me paneme Sulle kokku just Sinule mõeldud personaalse reisikava, millega säästad aega  ja raha! 


Kui soovid Balil joogat teha ja seda eesti keeles, siis kirjuta meile ja korraldame Sulle eratunni! Hinnad alates 40€!

Päikest,

Laura 
Eelmine
Kuidas valida endale sobiv jooga retriit?
Järgmine
Bali võitleb jõuliselt prügi vastu

Lisa kommentaar

Email again: