Miks osaleda wellness retriidil? 

RETRIIT või ka ritriit on inglise keelne sõna, millel puudub täpne eestikeelne vaste, seega me kasutame inglise keelset sõna "retriit". Sisuliselt ongi retriit üks mõnus rahulik olemine, kus Sinu eest hoolitsetakse ning kus Sul on võimalus võtta aega iseendale. Tihti korraldakse retriide välismaal, et saaks end pühendada täielikult lõõgastumisele ning tunda ka uue kultuuri värskendavat mõju. 

Kingi Sinagi endale üks unustamatu emotsioon! Reisimine on ravim! 

JÄRGMINE BALI RETRIIT TOIMUB JUBA NOVEMBRIS 2020
Loe lähemalt SIIT


Minu nimi on Laura ja olen jooga ja wellness retriite korraldanud juba pea kolm aastat, peamiselt Bali saarel. Iga retriit on käsitsi heegeldatud ning koos inimestega saab sellest kordumatu looming. Lisaks igapäevastele jooga ja meditatsiooni tundidele näitan ma Bali olemust, tutvustan kohti, mida turistina ei pruugi üles leida ning mõistagi on retriidi osa hea ja tervislik toit! Ka hotellidel on oluline roll, sest minu soov on anda inimestele parim kogemus siin energiasaarel, kus juhtuvad kogu aeg imelised sündmused! 


Milleks osaleda ühel jooga ja wellness retriidil? 


❤︎ AEG ISEENDALE
Aeg on väärtuslik ja enamik meist kulgeb igapäevaselt meeletus tempos, mis võib viib läbipõlemise ja hullemal juhul ka haigusteni. Retriit annab ideaalse võimaluse võtta aega iseendale, kus Sinu eest on juba kõik ära organiseeritud ning Sinu heaolu on retriidi korraldaja peamine ülesaane!

❤︎ ÜHENDUS LOODUSEGA NING UUE KULTUURI AVASTAMINE
Reeglina toimuvad retriidid looduslikult kaunis kohas, tihtipeale Eestist eemal. See annab võimaluse ühendada ennast taas loodusega ning tundma õppida uusi riike ning kultuure. 

❤︎ RE-START
Üle töötamine ja stress on tänapäeva inimeste "argipäeva" mure. Retriit annab võimaluse minna eemale, minna eemale sellest, mis on stressi põhjustaja ning hakata vaatama asju teise nurga alt! 

❤︎ POSITIIVNE ENERGIA
Retriit laeb inimesed positiivse energiaga, sest kõik on Sinu eest juba ära organiseeritud, samas jääb Sulle alati tegeleda iseendaga ning kulgeda selles rütmis, mis on Sinule sobiv. 

❤︎ POTENTSIAALNE TERVENEMINE
Retriit ise on tervendava toimega, sest retriidi vältel tegeleme me väga palju keha-meele praktikatega. Kuid lisaks sellele on võimalik võtta ka Bali ravitsejate teenuseid, alates refleksioloogist kuni preestrinnade ja energia tervendajateni välja, kes kõik on oma oskused pärinud ning kellel on pikaajaline kogemus inimeste aitamisel.

❤︎ TUTVUSTADA OMA KEHALE UUSI TEADLIKKE PRAKTIKAID 
Jooga on teadlik liikumine ning meditatsioon on teadlik viis või vahend oma meele avardamiseks ning parendamiseks. Lisaks pakub retriit alati tervislikku toitu, mis on võimas vahend nii meie kehale kui meelele! 

❤︎ UUED TUTVUSED
Pole midagi ilusamat, kui kohtuda sarnaste inimestega, ning inimesed, kes on ennast retriidile registreerinud omavad juba alateadlikult midagi ühist. Koos reisimine, koos kogemine ja olemine viib tihtipeale pikaajaliste sõprus- ja vahel isegi kasulike ärisuheteni. 


Registreerumiseks kirjuta laurakaesel@gmail.com või läbi Facebooki lehe: Minu Jooga Päevik.

Balit ei ole võimalik sõnadesse panna, Balit peab ise kogema.

Kohtume Sinuga imelisel Balil
Laura

❤︎

KORDUMA KIPPUVAD KÜSIMUSED Kas retriit sobib mulle ka juhul, kui ma ei ole kunagi jooga ja meditatsiooniga tegelenud?

Retriit sobib Sulle ideaalselt, ja pole ilmselt paremat kohta alustamiseks kui Bali, kus Sind toetavad ka teised kaunid olevused, kes on täpselt selles samas kohas! Painduvus, tugevus ja vastupidavus EI OLE joogaga alustamise eelduseks. Eeldus on olla vaimselt valmis ja samas on ka okei kahelda! Tõestan Sulle, et joogat saavad teha tõepoolest kõik inimesed, kellel on selleks soov!

Mul ei ole sõbrannat ega tütart kellega tulla, kas sobib, kui tulen üksi?
Alati! Üksinda reisimises on alati midagi kõhedust tekitavad, ometi on inimesed alati enda üle nii uhked, kui nad on selle läbi teinud ning mõistavad, kui palju eeliseid on tegelikult üksinda reisimisel. Alates avatusest, mille olemasolust Sa praegu veel teadlik ei pruugigi olla, kuni vabaduseni välja, sest aeg-ajalt on hea mitte kellegiga arvestada peale iseenda. Minu kogemus näitab, et inimesed, kes satuvad talle tundmatute inimestega sarnaseid kogemusi jagama, loovad väga erilisi ja püsivaid sõprussidemeid!

Kust ma saan lennupiletid osta?
Kõige lihtsam variant, kui Sul varasem kogemus puudub, on pöörduda mõne reisifirma poole ja lasta neil reis enda eest ära korraldada. Sel juhul võid ka kindel olla, et reisifirma vastutab Sinu lendude eest. Reeglina on see mõnevõrra kallim, aga see-eest väga kiire ja mugav.

Kui Sa aga soovid ise oma lendu kokku panna, siis selleks soovitan kasutada veebilehti www.momondo.com, www.skyscanner.com või www.bookinghouse.ee,  millest viimane on eesti keeles! Tihti on algusega Helsingist väga häid pakkumisi Denpasari (Bali). 

Kas Bali on turvaline koht (üksi) reisimiseks?
Bali on üldises plaanis väga turvaline koht reisimiseks, see on ka põhjus, miks Balile satub väga palju (nais)üksikreisijaid. Suurt kuritegevust ja skeemitamist nagu paljudes teistes Aasia riikides siin ei ole, küll aga kehtivad ka siin tavapärased reeglid, nagu kott enda lähedal, sularaha kanda pigem kaasas, kui jätta hotellituppa (v.a juhul, kui hotellis on šeif), hinnalisi esemeid ripakile ei jäta, pin-koodi sisestades varjad seda käega jne! Õhtul pimedas üksi ei liigu, seda pigem käekoti ja esemete tõttu, mitte niivõrd vägistamisohu tõttu (mida ma ei ole kuulnud, et Balil oleks palju juhtunud). Täpselt samad reeglid nagu igal pool mujal maailmas!

Kui palju inimesi osaleb retriidil?
Retriidid on väikestele gruppidele, max 12-14 inimest, et hoida grupi energiat ning et minul kui korraldajal oleks kõigi jaoks aega, seda nii enne reisi, reisi ajal, kui vajadusel ka pärast retriiti, eeskätt nende jaoks, kes soovivad Balile kauemaks jääda ning vajavad kohalikku nõu! Retriit toimub ka juhul, kui grupis on vaid 2 inimest!

Kuidas ma peaksin oma saabumist Balile ajatama?
Kuna Eesti ja Bali saare ajavahe on sõltuvalt aasta-ajast 5 või 6 tundi, siis minu soovitus on Balile tulla paar päeva enne retriidi algust, et ajavahest kenasti välja puhata! Kui Sa ei tea, kuidas oma aega sisustada eelnevalt, võta minuga julgelt ühendust, ning aitan Sul leida nii sboiva hotelli, transpordi kui hea söögikoha. Ja see teenus on juba hinnas!

Kas on võimalik retriidi tasu ajatada?
JAH! Mõistan igati, et reisimine on kallis tegevus, samas on see väärt igat senti! Pakun ajatamise võimalust kuude kaupa, aga ole teadlik, et sellele lisandub väike protsent!La Joya Biu-Biu